Все частіше українці почали замислюватися про енергоефективність власного житла. А що найкраще зберігає вдома тепло? Утеплення.

У нас існує два найпопулярніших утеплювача - це пінопласт та мінеральна вата. Через те, що при роботі з мінватою потрібні спеціальні засоби захисту, її ціна вища, а монтаж трохи складніше, ніж у пінопласту, вона менш популярна у нас. Тому сьогодні ми будемо говорити про утеплення пінопластом, а саме про те, які термодюбель для нього краще вибрати.

Навіщо потрібні дюбеля

Для чого взагалі використовують ці дюбеля? Для того, щоб з часом матеріал не відшаровувався від основи і для утворення так званих "містків холоду". Від них також залежить надійність і довговічність всієї конструкції. Такі дюбеля добре показують себе при роботі з газобетоном, керамоблоком, бетоном і цеглою.

Обираємо дюбеля

Для початку визначаємося з матеріалом основи, адже від цього залежить і вибір дюбеля. Фасадний, наприклад, виготовляється з пластика, а його довжина залежить від матеріалу. Пустотіла основа робить монтаж утеплювача більш копітким і складним, а ось робота з монолітною (бетонним або силікатним) основою буде проходити в рази легше. Також потрібно знати особливості матеріалів тому, що, наприклад, пориста поверхня вимагає підбору спеціальних дюбелів.

Дюбель для пінопласту

Так, як пінопласт - це матеріал досить крихкий при монтажі, для нього придумали окремий вид дюбелів - парасольку. Завдяки формі свого капелюшка він може тримати відразу кілька листів утеплювача, якщо встановлений на стику, між ними. Кріплення тут мають відмінності в довжині коркової частини, за допомогою цього вирішують проблему структури основи, куди встановлюється кріплення. Вони можуть бути від 7 до 22 сантиметрів в довжину, їх діаметр дорівнює одному сантиметру, а розпірна частина дорівнює трьом. Для монолітної основи підійде 12 сантиметрів, для пухкої - 14, а ось для пустотілих - 16.